Albufeira 2019 – plan wykonany !!!

aKończę 21-dniowe zgrupowanie klimatyczne w Portugalii. Przemierzyłem dużo, ale to dużo kilometrów, i o dziwo wszystko jest OK. Przez pierwsze 2 tygodnie obozu towarzyszyła mi grupa pozostałych zawodników Kadry Narodowej (Łukasz, Joanna i Katarzyna) + nieoceniona pomoc fizjoterapeutki PZLA – Martyny Stanisławskiej. Zdrowie zatem nie najgorzej, przeżyłem zgrupowanie i już wyczekuję powrotu do ukochanej Polski.

Warto dodać, iż w Albufeirze, w miejscu usytuowanym w zachodniej części rejonu turystycznego Algarve (na zachód od lotniska FARO) jestem po niemal 10 letniej przerwie. Ostatnimi czasy z reguły uczestniczyłem w zgrupowaniach (jak miesiąc temu) w Monte Gordo. Tutaj natomiast tereny są bardziej „górzyste”, z klifami wznoszącymi się nad oceanem, które im dalej na zachód czarują swoją wyrazistością i ogromem. Kończą się na zachodnim (de facto najbardziej wysuniętym na południowy zachód) przylądku św. Wincentego, gdzie wznoszą się na wysokość 50-60 m. Bez wątpienia atutem są trasy wśród sadów pomarańczy, gdzie zarówno biegacze (głównie maraton) i chodziarze przemierzają swoje kilometry. Co ciekawe na jednym z treningów na tej trasie spotkałem obywatela Niemiec (wiek ok. 75 lat), który oznajmił mi, że na tej trasie kiedyś spotykał samego Roberta Korzeniowskiego. Regularnie zaś pojawia się w tej okolicy od …40 lat. Jest biegaczem – amatorem i niebawem pojawi się na HMŚ Weteranów w Toruniu 🙂

a4.jpg

Pogoda była cudowna, oscylowała codziennie w granicy 15-16 stopni, co dla sportowców zmuszonych trenować na zewnątrz jest rewelacyjne. Po powrocie do Polski zaledwie tydzień przerwy – ponoć w zimnie i śniegu 🙂 i już 1 lutego …niestety już tak szybko… kolejne zgrupowanie we włoskiej Ostii (obecnie dzielnicy Rzymu), gdzie dalszy ciąg pracy zakończony startem w HMP w Toruniu (17.02.2019).

Dziękuję PZLA i MSiT za zabezpieczone szkolenie oraz opiekę fizjoterapeuty, Miastu Mielec za długoletnie wsparcie stypendialne, sponsorowi #PGNiG, #Brubeck i #Juice Plus za towarzyszenie w drodze do Doha2019.

Pozdrawiam z Portugalii,

RA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s